EN

Z życia BOR - Szczegóły

• X Maraton Komandosa
  •
  • Po wspaniałym występie naszych funkcjonariuszy w I Leśnym Biegu Zbiega, w którym zajęliśmy czołowe miejsca wśród mężczyzn i kobiet oraz zwyciężyliśmy rywalizację drużynową, kontynuujemy pasmo sukcesów sportowych, tym razem za sprawą mł. chor. Katarzyny Żurek.
  •
  • Kasia jako jedyna przedstawicielka naszej formacji stanęła w dniu 30 listopada na starcie X Maratonu Komandosa organizowanego przez WKB Meta Lubliniec oraz Jednostkę Wojskową Komandosów. Ten ekstremalny bieg jest wyjątkowym wyzwaniem dla organizmu i siły woli. 42-kilometrowa trasa prowadzi przez zróżnicowany i bardzo wymagający teren. Co więcej, zawodnicy muszą zmierzyć się z dystansem biegnąc w mundurze, butach wojskowych i z plecakiem ważącym minimum 10kg.
  •
  • Funkcjonariuszka BOR ukończyła bieg na 12. pozycji wśród kobiet, z czasem 5h48’. W biegu wystartowało 435 osób. Najszybszy mężczyzna pokonał trasę w czasie 3h 14', najszybsza kobieta: 4h 35'