Z życia BOR - Szczegóły

• Funkcjonariusz Gerard Will Mistrzem Świata w Karate Kyokushin organizacji KWF
  •
  •
  • W poniedziałek, 3 listopada 2014 r. w Tokio (Japonia) odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin organizacji KWF (Kyokushin World Federation). Wzięło w nich udział 534 zawodników z 28 krajów, w tym z Polski. Nasz kraj reprezentował m.in. Gerard Will - funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, który w kategorii do 80 kg okazał się bezkonkurencyjny i wywalczył tytuł Mistrza Świata!
  •
  • W pierwszej rundzie Gerard wylosował wolny los, w drugiej pokonał Bułgara, a w trzech kolejnych wygrywał z gospodarzami. Największą niespodziankę Gerard sprawił jednak w walce finałowej, nokautując już w 30 sekundzie zawodnika z Japonii efektownym kopnięciem w głowę z wyskoku.
  •
  • W 45 letniej historii Karate Kyokushin w Polsce tytuł Mistrza Świata zdobył dotychczas jeden zawodnik, teraz dołączył do niego Gerard Will. Aby uzmysłowić skalę trudności warto dodać, że tylko pięciu Polakom udało się stanąć na podium Mistrzostw Świata.