EN

Z życia BOR - Szczegóły

• Międzynarodowy Turniej Carpathia CUP 2015
  •
  • 31 stycznia 2015 roku w Rzeszowie odbył się Międzynarodowy Turniej Carpathia CUP 2015 w Karate Kyokushin organizacji SHIN-IKO2. W zawodach startowało około 420 zawodników z 10 państw Europy, w tym z Polski. Swoją obecność mocno zaakcentował brązowy medalista Mistrzostw Europy, Dawid Zajko – funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, zdobywając złoty medal w kategorii otwartej +90kg.
  •
  • Dawid pierwszą walkę wygrał przez wskazanie sędziów. Drugą, po zaciętym pojedynku z Białorusinem (brązowym medalistą Mistrzostw Świata) wygrał jednogłośnie. Finał stoczył z zawodnikiem wyższym i cięższym od siebie, ważącym niespełna 110kg, co nie stanowiło problemu funkcjonariuszowi bor, który wygrał przez wazari - kopnięcie w głowę.
  •
  • Gratulujemy!
  •
  • Był to doskonały sprawdzian przed zbliżającym się Turniejem Kwalifikacyjnym do Wagowych Mistrzostw Europy Seniorów, który odbędzie się 28 lutego w Tarnowie. W kwalifikacjach do ME, oprócz Dawida Zajko wystąpi jeszcze jeden funkcjonariusz BOR Gerard Will – aktualny Mistrza Świata KWF.
  •
  • Jeżeli nasi funkcjonariusze przejdą pozytywnie kwalifikację w swoich kategoriach w Tarnowie, wystąpią na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin - najmocniejszej organizacji na świecie SHIN-IKO2, które odbędą się 17-18 kwietnia na warszawskim Torwarze.