Biuro Ochrony Rządu
 
 
PL
EN
 
Biuro Ochrony Rządu
 
 
 
Media o BOR
 
 
 
 
 
 
 • KOMUNIKAT PRASOWY

 •  
 • W nawiązaniu do informacji podanych w komunikacie radiowym przez stację RMF FM w dniu 25 maja 2017 r., pt. „Bulwersująca decyzja szefów BOR. Kierowcy Biura mają być szkoleni przez firmy zewnętrzne”, Biuro Ochrony Rządu informuje, iż podjęliśmy decyzję o skierowaniu zapytania ofertowego do wyspecjalizowanych podmiotów do ewentualnego zamówienia usługi na przeprowadzenie szkolenia z zakresu techniki jazdy różnymi typami pojazdów samochodowych.

  Przedmiotowe zapytanie obejmuje wyłącznie szkolenie z zakresu techniki jazdy pojazdem samochodowym. Szkolenie z zakresu techniki jazdy jest szkoleniem zawierającym standardowe elementy przewidziane dla tego typu przedsięwzięć. Nie obejmuje ono niejawnych i specjalistycznych zasad działania formacji, tzw. taktyki jazdy. Szkolenia z zakresu taktyki jazdy są realizowane przez instruktorów Biura Ochrony Rządu, na terenach i ośrodkach wyłączonych z dostępu osób postronnych.

  Biuro Ochrony Rządu zdecydowanie podkreśla, iż wszelkie parametry zawarte w zapytaniu ofertowym dotyczące pojazdów obejmują jedynie wartości ogólne lub minimalne, które nie ujawniają szczegółowych parametrów pojazdów użytkowanych przez Biuro Ochrony Rządu, w tym marki i modelu pojazdu.

  mjr Katarzyna Kowalewska
  Gabinet Szefa
  Biura Ochrony Rządu
 
 
 
 
Biuro Ochrony Rządu 2017 r.