Biuro Ochrony Rządu
 
 
PL
EN
 
Biuro Ochrony Rządu
 
 
 
Media o BOR
 
 
 
 
 
 
 • Biuro Ochrony Rządu

  SPROSTOWANIE
  W sprawie podania w dniu 13 września 2017 r. nieprawdziwych informacji przez stację radiową RMF 24 pt. : „Kolejny skandal w BOR. Alert w tajnych służbach”, autorstwa Marka Balawajera.

 • Biuro Ochrony Rządu oświadcza, iż nieprawdziwe są informacje sugerujące, że dniu dzisiejszym zostały skradzione funkcjonariuszowi BOR „bardzo ważne karty dostępu do obiektów chronionych przez Biuro Ochrony Rządu, które pozwalają na wejście do dowolnego obiektu ochranianego przez Biuro”.

  W rzeczywistości, w dniu dzisiejszym doszło do kradzieży prywatnego samochodu użytkowanego przez funkcjonariusza BOR, w którym znajdowała się karta osobowa uprawniająca do wejścia funkcjonariusza do siedziby Biura Ochrony Rządu, w której funkcjonariusz pełni służbę. Karta taka nie daje uprawnień do wejścia na teren żadnego innego obiektu znajdującego się pod ochroną Biura Ochrony Rządu, a tym samym przedmiotowa kradzież nie spowodowała zagrożenia dla obiektów podlegających ochronie formacji, co sugeruje autor niniejszej informacji.

  Szczególnie smuci nas fakt, że informacja ta została przekazana dziennikarzowi stacji RMF FM przed zamieszczeniem ww. informacji na stronie redakcji, a mimo wszystko nie została ona uwzględniona w zaprezentowanym komunikacie. Poza tym używanie w tych okolicznościach słów „SKANDAL” i „ALERT SŁUŻB” wydaje się być nie na miejscu.

  Uznać zatem należy, że powyższy komunikat prasowy wprowadza opinię publiczną w błąd, a autor wzmiankowanej informacji nie dochował rzetelności dziennikarskiej, do której jest zobowiązany.

  Rzecznik prasowy
  Biura Ochrony Rządu
  mjr Katarzyna Kowalewska
 
 
 
 
Biuro Ochrony Rządu 2017 r.