Biuro Ochrony Rządu
 
 
PL
EN
 
Biuro Ochrony Rządu
 
 
 
Kierownictwo
 
 
 
Strona główna / Kierownictwo / Kierownictwo BOR od 1956 r.
 
 
 
 
  • Kierownictwo BOR od 1956 r.
  •  
  • 20.12.1956 – 01.04.1981 – gen. bryg. Jan GÓRECKI
  • 02.04.1981 – 13.01.1983 – płk Stefan PAWŁOWSKI
  • 14.01.1983 – 15.07.1989 – gen. bryg. Olgierd DARŻYNKIEWICZ
  • 16.07.1989 – 08.02.1991 – płk Lucjan WIŚLICZ-IWAŃCZYK
  • 09.02.1991 – 18.11.1991 – mjr Janusz ZAKOŚCIELNY
  • 19.11.1991 – 07.05.1997 – gen. bryg. Mirosław GAWOR
  • 08.05.1997 – 11.12.1997 – gen. bryg. Henryk SOBCZYK
  • 12.12.1997 – 06.11.2001 – gen. bryg. Mirosław GAWOR
  • 07.11.2001 – 03.11.2005 – gen. dyw. Grzegorz MOZGAWA
  • 03.11.2005 – 11.08.2006 – płk Damian JAKUBOWSKI
  • 25.10.2006 – 27.11.2007 – płk Andrzej PAWLIKOWSKI
  • 27.11.2007 – 01.03.2013 - gen. dyw. Marian JANICKI
  • 01.03.2013 – 04.12.2015 - gen. bryg. Krzysztof KLIMEK
  • 04.12.2015 – 27.01.2017 - gen. bryg. Andrzej PAWLIKOWSKI
  •  
  •  
  •  
 
 
 
 
 
 
Biuro Ochrony Rządu 2017 r.